7/24 Danışma:
0 212 438 18 00
0 535 774 00 62
0 542 626 47 37

markamız

Kullanma Kılavuzu

PG modeli: [ HTML ] [ PDF ]   P ve FS modelleri: [ HTML ] [ PDF ]   [ PDF ]   Genel

Genel kullanım

Cihazınızı kullanılacağı mekânda yüksekte duvara asarak fişe takıp çalıştırın. Bu andan itibaren içeriye fare veya yürüyen haşere girişi tamamen kesilecektir.

Ancak içeride fare hareketi müteakip günlerde de devam ediyorsa, onları mutlaka zehirleyin!

İçeride kalan farenin zehirlenmesi

Böyle bir durumla karşılaşıldığında yapılması gerekeni eczaneden kolayca temin edilebilecek fare zehirlerinden alarak kuytu köşelere boşaltmaktır. Meselâ; Evlerde mutfak dolaplarına ait çekmeceleri çekerek arka taraflarındaki boşluğa ve benzeri yerlere, işyerlerinde mal ile duvar arasına veya dolapla duvar arasına dökülebilir.

Zehiri kullanırken bazı noktalara dikkat etmek gerekir: Zehiri doğrudan yere dökmek, altına kağıt ya da tabak koymamak, gıda maddeleriyle süslememek vb...

Kum yığını gibi dökülen zehirin yedi gün boyunca izlenmesi gerekmektedir. Üzerinden eksildiği gözlenirse ekleme yapılmalıdır. İçerde kalan fare sayısı bilinmediği için hepsinin yemesi temin edilmelidir. 10 gün sonra içerideki tüm fare bitmiş, sorununuz da kalıcı olarak çözülmüş olacaktır.

Teknik özellikler

Böcek sorunu için PestGO'dan önce yapılması gereken uygulama

PestGO elektronik fare ve haşere önleyicilerin yürüyen haşereler üzerinde iki türlü etkisi görülmektedir.

İlk etkisi tıpkı farede olduğu gibi dışarıdan içeriye böcek girişini engeller.

İkinci etkisi ise; takıldığı prize gelen elektrik hattını kullanarak duvar içlerinde yayın yapar. Böylece duvar çatlaklarında, ek yerlerinde ve özellikle elektrik tesisatı borularındaki boşluklarda barınan böcekleri ortaya çıkartır.

Eğer evinizde veya işyerinizde halihazırda böcek şikayeti yoksa orada çalıştıracağınız bir PestGO sayesinde başka hiçbir uygulama yapmadan böcek problemini kalıcı olarak ortadan kaldırabilirsiniz.

Ancak içeride mevcut böcek probleminiz varsa, son defa ilaçlayarak bunları bitirmeniz gerekmektedir.

İlaçlamayı nasıl yapacaksınız?

İlaçlamayı cihazınızı prize takmadan önce yapmalısınız.

Daha önce sık sık ilaçlama yaptıysanız ilacın dozunu iki, hatta üç katına çıkartın. Öncelikle mutfak kapısının eşiğini ve kapının diğer taraflarını geniş bir şekilde yıkar gibi bolca ilaçlayın.

Daha sonra fırın, buzdolabı, mutfak alt ve üst dolaplarının dört tarafını da bolca ilaçlayın. Prizlerin etrafını da ilaçlamayı unutmayın. Evde böcek hareketi gördüğünüz başka yer varsa orayı da aynı şekilde ilaçlayın.

İlaçlama işlemi biter bitmez cihazınızı prize takıp çalıştırın. Bir daha da hiç çıkartmayın.

İlaçlama yapmadan önce böcekler duvar içlerine yumurta bıraktıysa, bir süre sonra mecburen onlar da çıkacaktır. Bir defa da o zaman ilaçlama yapmanız gerekebilir.

 

 Google
    PestGO'DAN HABERLER     BASINDAN HABERLER
 Geri Dönüştürülebilir  Avrupa Birliği Standartlarına Uyumlu  Türk Standartları Enstitüsü Belgeli
PestGO Elektronik ve Kimya Teknolojisi Araştırma Geliştirme Danışmanlık Ltd. Şti.
Garantili endüstriyel tam elektronik kesintisiz haşere önleme sistemleri
Turgut Reis Mah. Giyimkent C4 Blok B-187   No:62 1-A  Esenler/İstanbul
7/24 Danışma: 0 212 438 18 00 - 0 535 774 00 62  ·   Fax: 0212 438 20 24
 
eXTReMe Tracker
Pestgo Elektronik Kesintisiz Haşere Önleme Sistemleri Ltd. Şti.'nin ürettiği haşere önleme cihazları patentli ve tescilli bir ticarî marka olup, üçüncü şahıslar tarafından taklit edilmesi, farklı marka, görünüm ve adlar altında toptan ya da perakende olarak satışa sunulması, ticaret hukuku gereğince, ancak yukarıda adı zikredilen şirketin yazılı onayına sahip olmak kaydıyla yapılabilir.

Keza, şu an ziyaret etmekte olduğunuz www.Pestgo.com web sitesinin tasarım ve kodlamasına ilişkin tüm maddî ve manevî haklar bu web sitesinin tasarımcısı olarak eserine "Sokak Kedisi" adı ile imza atmış bulunan sanatçıya aittir. Taklit ya da kopya edilmesi, ücret karşılığı satışa sunulması, başka kişilere hediye edilmesi, telif yasalarıyla güvence altına alınmış olan sanatçı haklarının ihlâli anlamına gelir.