top of page

Sık Sorulan Sorular

Piyasadaki diğer ürünlere kıyasla PestGO neden daha pahallı?
Jel formundaki iyi bir böcek ilacının 450,00 TL ve 1 kg fare zehrinin ise 70,00 TL olduğunu hesap edecek olursak, "PestGO niçin pahalı?" sorusundan ziyade diğer cihazların niçin bu kadar ucuz olduğu sorusunu sormak daha makul olacaktır. Bir seferlik ilaçlama bedelinden daha uygun bir fiyata, senelerce fare ve böcek problemini çözdüğünü iddia etmek, "siz bu cihazı alın da, nasılsa üç para olduğu içinden işe yaramasa da peşinden koşmazsınız." şeklindeki bir pazarlama yönteminden ibarettir.
PestGO'nun insan sağlığına zararı var mı?
PestGO'nun insan sağlığına da evcil hayvanlara da herhangi bir zararı asla söz konusu değildir. Sağlık Bakanlığı, Atom Enerjisi Kurumu ve Üniversitelerin ilgili bölümlerinin raporlarıyla belgelenmiştir.
PestGO kullanırken evde kedi ve köpek besleyebilir miyiz?

Kedi ve köpek beslenebilir. Sadece köpek saf ırk ise (Kangal gibi...) bunu belirtmenizde fayda var.

Yapacağımız basit bir kalibrasyon ile evcil hayvanınız hiçbir şekilde olumsuz etkilenmeyecektir.

 
PestGO tırtıl veya solucan gibi hayvanları da etkiler mi?

Hayır. PestGO yumuşak gövdeli haşerat üzerinde etkisizdir.

 
PG modeli ürününüzü toprak altına gömdüğümde sadece yer altında yaşayan kabuklu böceklere mi etki edecek? Yer üstünde yasayan kene, karınca gibi canıları da kovacak mı?

Toprak alti modelleri sadece toprağın altındaki fare, köstebek, yılan, akrep gibi haşeratın yuvalanmasını bitirir. Toprağın üstündeki böceğe etkisi yoktur.

 
Evde/işyerimde bir çok bölme var. Her bölme/oda için ayrı cihaz mı gerekli?

Tek cihaz yeterlidir. Ev ya da işyerinizin büyüklüğüne uygun tek cihazı merkezi bir yerde prize takmanız durumunda tüm mekânda etkisi eşit oranda hissedilecektir.

 
Evim müstakil tripleks. Her kat için ayrı cihaz mı almam gerekiyor?

Müstakilse ve sadece tek bir kattan giriş varsa, giriş katına güçlü bir cihaz takmanız, yürüyen haşere girişini kesmek için yeterlidir.

 
Elektronik cihazlar üstünde olumsuz bir etkisi olur mu?

Olumsuz bir etki söz konusu değil.

 
Bahçe ve ev içinde sensörlere dayalı güvenlik sistemim var. Herhangi bir sakınca yaratabilir mi?

Sensöre dayalı güvenlik sistemine her hangi bir etkisi yok. Hatta fare geldiginde alarm devreye girer. PestGO varken fare gelmeyecegi için alarm da devreye girip çalmayacaktır. Diğer tüm elektronik cihazlara ve hatta kalp piline en ufak bir etkisi yoktur.

 
Evimiz 5 katlı ve her daire ayrı ayrı kullanılıyor. Tek cihazla sorunu çözebilir miyiz?

Apartmanlarda bitişi nizamda yer alan komşudan ve kanalizasyondan haşere gelme riski olduğu için her daire için ayrı cihaz kullanılması gerekir.

 
Dükkanın ön tarafı tamamen açık. PestGO orada etkili olur mu?

Cihazın ön yüzünü açık olan tarafa baktırmazsanız etkili olur.

 
Sık sık elektrik kesiliyor. Bu durumda ne yapmamız gerekiyor?

En düşük güçte olanından bir kesintisiz güç kaynağına bağlamanızı öneririz PestGO'nun çalışması elektrik kesilmesinden etkilenmeyecektir.

 

Fabrikamız 2500 metrekare. Buraya tek bir cihaz yerine 500 metrekarelik 5 tane cihaz koysak etkisi daha yoğun olmaz mı?

Olmaz! Neden olmayacağını bir benzetmeyle açıklayalım. Ses işleri ile uğraşanlar bileceklerdir ki iki tane on wattlık hoparlör, bir tane 20 wattlık hoparlörün işini yapmaz. Dolayısıyla mümkün olduğunca az sayıda cihaz kullanmak performans açısından daha uygun olacaktır. 

 
İmalathanemiz 450 metrekare ama tavan 6 metre yüksekliğinde. Hangi modelden kullanmamız uygun olur?

Tavan yüksekliğiniz 3-4 metre gibi olsaydı 500 metrekareye yeten modelimiz yeterli olurdu ama burada 1000 metrekarelik modelimizden kullanmanız gerekiyor.

 
PestGO cihazları adrese teslim ediliyor mu?

Evet. Siparişiniz adresinize teslim ediliyor.

 
Anadolu'nun ücra bir köşesinden arıyorum. Ürününüzü nerden bulabilirim?

Adresinize ulaştırıyoruz.

 
Satın aldığımız cihazdan memnun kalmazsak, iade edebilir miyiz?

Evet. Satın aldığınız bir ürünü sebep belirtmeksizin geri vermek yasal hakkınızdır. PestGO cihazınızı da fatura ibraz etmek ve cihaza zarar vermemiş olmak kaydıyla 7 iş günü içinde iade edip paranızı geri alabilirsiniz.

Daha önce buna benzer bir cihaz aldım ama bir süre sonra fareler bağışıklık kazandılar. Sese alıştılar sanırım. Hâlâ içeri giriyorlar.

PestGO dışarıdan içeri bir daha fare sokmayacağı için böyle bir durum da söz konusu olamaz! Yâni içeriye girmeyen bir haşere nasıl olacak da cihaza karşı alışkanlık kazanacak. Belli ki bahsedilen cihaz buna (PestGO) benzemiyormuş ve etki göstermiyormuş.

 
Garantisi var mı?

PestGO imalat hatalarına karşı 2 yıl, etkisi 10 yıl garantilidir. Şu sıralar 20 senedir aktif bir şekilde kullanılan ve hâlen vazifesini yerine getiren cihazlarımız bulunmaktadır. 

 
PestGO hangi ülkede üretiliyor?

Gururla söyleyelim ki teknolojisi de bize ait olmak üzere Türkiye'de üretiyoruz.

PestGO ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bize sorun, memnuniyetle yanıtlayalım.

bottom of page